Titanic
7.8 (میانگین رآی 860,752 نفر)
74 نمره منتقدین
9.4 امتیاز کاربران (37 رای)
 • برنده بهترين جلوه تصويري از Oscar
 • برنده بهترين موسيقي، آهنگ اريجينال از Oscar
 • برنده بهترين موسيقي متن، موسيقي داستاني اريجينال از Oscar
 • نامزد بهترين بازيگر نقش اصلي زن از Oscar
دیدن ادامه لیست جوایز ...

Titanic ( 1997 )

تاریخ انتشار :1997/12/19
«بروک سوت» یک جوینده گنج است که به دنبال یک الماس مشهور در بقایای کشتی غرق شده تایتانیک است. او یک صندوق سالم در کشتی پیدا میکند که در آن تصویری از یک زن جوان با الماسی بر گردن قراردارد. پس از نشان دادن نقاشی در یک برنامه تلویزیونی ، یک زن پیر به اسم «رز داوسن» ادعا میکند که همان زن نقاشی است. او را به محل غرق کشتی می برند تا به جستجوگران کمک کند جای الماس را پیدا کنند ، اما به جای این کار او همه حقایق مربوط به داستان غرق شدن کشتی تایتانیک را برای همه تعریف میکند…
Titanic
 • توضیحات :

  فیلم دوبله پارسی کامل و بدون حذفیات « تایتانیک »
  دوبله شده توسط: استودیوهای داخلی

  کیفیت: BluRay 1080p Full HD حجم : 13.12 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: BLOW
  کیفیت: BluRay 720p HD حجم : 4.97 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: BLOW
  کیفیت: BluRay 1080p حجم : 2.81 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 1080p x265 حجم : 1.4 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 1080p 3D حجم : 2.8 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: YIFY
  کیفیت: BluRay 720p حجم : 1.4 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  کیفیت: BluRay 720p x265 حجم : 697.98 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 1080p حجم : 2.98 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 1080p x265 حجم : 1.58 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 1080p 3D حجم : 2.98 گیگابایت رزولوشن: 1920x800 انکودر: YIFY
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 720p حجم : 1.58 گیگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  نسخه دوبله فارسی کیفیت: BluRay 720p x265 حجم : 877.75 مگابایت رزولوشن: 1280x544 انکودر: NightMovie
  دانلود صوت دوبله به صورت جداگانه
  • کیفیت: Stereo 128
  • مدت زمان: 03:14:49
  • فرمت: mka
  • حجم: 180.06 مگابایت
  در صورتی که قبلا فیلم را دانلود کرده اید، این فایل صوتی را دانلود کرده و طبق آموزش زیر روی فیلم زبان اصلی بگذارید.
  • spain
   آیا این نقد برایتان مفید بود ؟
   spain
   شنبه, 18 دی 1395 ساعت 23:56
   • داستان کلی :
   • نقش آفرینی بازیگران :
   • موسیقی متن :
   • تأثیرگذاری :
   نقاط قوت
   نقاط ضعف
   تایتانیک، اثر خارق العاده ی جیمز کامرون همانند نشستن داخل یک کپسول زمان و بازگشتی 8 و نیم دهه ای به گذشته است، نزدیک ترین موقعیتی که هر کدام از ما میتوانیم بر روی این کشتیِ شکافنده ی اقیانوس که نفرین ابدی بر روی خود داشت قدم بزنیم. دقیق در جزئیات اما همچنان گسترده در دامنه و نیات، تایتانیک همچون داستان حماسی ای کمیاب می ماند. شما فقط تایتانیک را با چشم مشاهده نمی کنید بلکه آن را از شروع تا غرق شدن کشتی با تمام وجود تجربه و لمس می کنید، سپس به سفری دو نیم مایل زیر سطح دریا جایی که کارگردان فیلم جیمز کامرون هیچ وقت تجربه ی کار نداشته می رویم و تصاویری شبه مستند که مخصوص این فیلم هستند می بینیم.


   در همه ی کارهای قبلی خود، جیمز کامرون عرصه ی جلوه های ویژه ی کامپیوتری در فیلم های سینمایی را تکان اساسی داده و آن را به جلو برده است.در "بیگانه" او مخلوق داستان اصلی را بار ها به واقعیت نزدیک تر و ارتشی از هیولاهای کابوس وار را خلق کرد. در فیلم "پرتگاه" او ما را با خود به سفری عمیق در زیر دریا برد تا گروهی از مسافران فضایی نیک خواه را به ما نشان دهد. در قسمت دوم "ترمیناتور" او نابودگر بی نظیر سینما را معرفی کرد(که در تکمیل افکت هایی بود که در پرتگاه استفاده شده بودند). در فیلم "دروغ های حقیقی" نیز او از تکنولوژی دیجیتالی استفاده کرد تا نبردی هوایی را به تصویر بکشد. حال در این فیلم، بازسازی بی نظیر جیمز کامرون از کشتی افسانه ای تایتانیک به حدی بی نظیر است که مرز بین واقعیت و توهم را در نوردیده است به طوری که نمیتوان تشخیص داد کدام قسمت واقعی و کدام قسمت خیالی است. گویی کامرون برای تولید این فیلم دوباره تایتانیکی را ساخته، آن را به دریا انداخته و فیلم را واقعاً بر روی کشتی فیلمبرداری کرده است.


   http://www.naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/3_2016-10-27-2.jpgالبته باید بگوییم که جلوه های ویژه به تنهایی باعث موفقیت یک فیلم نمی شوند و تایتانیک نیز صرفا با اتکا بر این موضوع و نداشتن داستان و کارکتر های جذاب و به یاد ماندنی، به اثری پرخرج که برای چند لحظه چشم را خیره می کرد و پس از آن چیزی برای عرضه نداشت تبدیل می شد.کامرون همیشه مردم را در قله ی تکنولوژی هایی که در اطراف آن هاست قرار داده است. بر خلاف فیلم سازانی همچون رونالد امریک و دین دولین، کامرون از جلوه های ویژه در راستای خدمت به فیلم نامه بهره می برد نه صرفاً خیره کردن چشم های بینندگان.این موضوع درباره ی تایتانیک نیز صادق است. منظره ی به یاد ماندنی فیلم صحنه ی غرق شدن کشتی است اما هسته ی مرکزی فیلم رابطه یِ عشاقی ناهمگون است.


   تایتانیک داستانی رومانتیک است، داستانی ماجراجویانه، یک داستان هیجانی و همه ی اینها در فیلم وجود دارند. در فیلم لحظات تراژیک، بامزه، دلسوزانه و حماسه به وفور یافت می شوند.در نوع خود تمامی کارکتر های فیلم از سطح زندگی روزمره بالاتر هستند اما باز هم به اندازه ی کافی انسانی اند تا بتوان با آن ها ابراز همدردی کرد. شاید شگفت انگیز ترین نکته درباره ی فیلم این باشد که با وجود اینکه کامرون سقوط کشتی تایتانیک را با تمام عظمتش به تصویر می کشد اما این موضوع هیچ وقت باعث به حاشیه رانده شدن قهرمانان داستان نمی شود. تا پایان فیلم ما هیچ وقت از احساس همدردی برای جک و رز دست نمی کشیم.

   کشتی بزرگ تایتانیک در ساعات اولیه ی روز 15 آپریل سال 1912 غرق شد، در طی این حادثه از 2200 مسافر کشتی 1500 نفر جان باختند.داستان فیلم اما در سال 1912 آغاز نمی شود. درعوض در دنیای مدرن شروع می شود در حالی که گروهی در تلاش برای دستیابی به تعدادی از سنگ های قیمتی دفن شده همراه با کشتی هستند. این جست و جو به رهبری بروک لووت(با بازی بیل پکستون) که آرزوی یافتن سنگی ملقب به "قلب دریا" را دارد انجام می شود. "قلب دریا" الماسی 56 قیراطیِ افسانه ای است که گفته می شود همراه با کشتی غرق شده است. پس از دیدن تبلیغ این اکتشاف در تلوزیون پیرزنی 101 ساله(با بازی گلوریا استوارت) با بروک تماس میگیرد و میگوید که اطلاعاتی از این جواهر دارد. او خودش را با نام رز دویت بوکیترمعرفی می کند، یکی از بازماندگان این تراژدی. بروک دستور می دهد تا رز را به محل اکتشاف ببرند و رز در آنجا نسخه ی داستانی خود از سفر تلخ تایتانیک افسانه ای روایت می کند.


   قسمت اعظم فیلم _حدود 80 درصد آن_ در فلش بک ها روایت می شود. ما در روزی که تایتانیک از ساوثهمپتون مسافرت خود را آغاز می کند وارد داستان می شویم. در ادامه با سه شخصیت اصلی فیلم اشنا می شویم: رز، دختر جوانی که به دلیل مشکلات مالی مادرش مجبور به ازدواجی تهی از عشق شده، کال هاکلی، نامزد ثروتمند اما خالی از احساس او و درنهایت جک داوسون( با بازی لئوناردو دی کاپریو) جوانی تهی دست که بلیط درجه ی 3 خود را در یک قمار برده است. جک برای اولین بار رز را از فاصله ای دور می بیند اما دست تقدیر به او این اجازه را می دهد تا خود را او نزدیک تر کند. همانطور که داستان به پیش می رود، جک و رز دقیقه به دقیقه و ثانیه به ثانیه صمیمی تر می شوند و سرانجام دل به یکدیگر می بازند. رز تصمیم می گیرد تا عزم خود را جذب کرده و به مادر خود بفهماند که قصد ازدواج با کال را ندارد. اما حتی با کمک مالی براون، یکی از زنان ثروتمند کشتی


   اختلاف طبقاتی مانعی بزرگ در این راه می تراشد. سپس وقتی که شرایط مثلث رز/جک/کال به سر حد خود می رسد، تایتانیک با یک کوه یخی برخورد می کند. کشتی "غرق ناشدنی" غرق می شود.


   با تمرکز بر روی رابطه ی جک و رز، جیمز کامرون از مشکل اکثر فیلم های حماسی_فاجعه ای می گریزد: شخصیت های زیاد از حد در داستان های زیاد از حد.وقتی که فیلمی سعی می کند که داستان یک دوجین شخصیت را روایت کند خود به خود کاری می کند تا همه ی شخصیت ها در سطح بمانند و عمیق نشوند. در تایتانیک، جک و رز از ابتدا تا انتهای فیلم هسته و مرکز داستان هستند و کارکترهای فرعی نیز صرفا کارکتر های فرعی هستند و نه چیزی بیشتر. دو قهرمان فیلم(البته نباید از شخصیت بی نظیر کال نیز غاقل شد) برای کامرون کافی بودند تا تمام مدت زمان فیلم را به آن ها اختصاص بدهد.


   همانطور که کارکتر ها مهم هستند غیر ممکن است که تاثیر و قدرت جلوه های ویژه را نادیده گرفت. علی الخصوص در طی 1 ساعت پایانی فیلم همان طور که تایتانیک آرام آرام به فرجام خود می رسد مبانی فیلم به گونه ای عمل میکند که نه تنها شاهد داستانی حماسی_ماجراجویانه هستیم بلکه شاهد قدرت جلوه های ویژه ی کامپیوتری در شبیه سازی واقعیت در سینمای مدرن هستیم. صحنه های غرق شدن تایتانیک، تَنی چند از باهیبت ترین و الهام بخش ترین صحنه هایی است که در سال های اخیر در فیلم سینمایی دیده ایم. تایتانیک فیلمی است که باید بیشتر از یک بار دیده شود چرا که در دفعات بعد نیز میتوان از جزئیات بی نظیر آن لذت برد.


   یکی از بهترین جنبه های تایتانیک تصاویر مستندِ واقعی برای شکل دادن قسمت هایی از فیلم است. جیمز کامرون که از تصاویر موجود درباره ی تایتانیک راضی نبود خود دست به کار شد تا این تصاویر را بهبود ببخشد و تعدادی تصویر از کشتی غرق شده نیز تهیه کنند.در نتیجه تعدادی از این تصاویر در تهیه ی فیلم و قسمت های زیر آب نیز استفاده شدند.اهمیت و تاثیر این کار را نباید نادیده بگیریم.


   برای قهرمانان اصلی داستان عاشقانه و رومانتیک ما کامرون دو تن از جوانان با استعداد این روزگار را برگزیده است. لئوناردیو دیکاپریو(که سابقاً در فیلم رومئو و ژولیت تجربه ی عاشقی را چشیده بود) که به ندرت بازی بهتری از تایتانیک انجام داده است، بازی بسیار خوبی به نمایش می گذارد.در همین حین کیت وینسلت که رزومه ای شامل "حس و حساسیت"، "هملت" و "جود" دارد در نقش رز بی نظیر عمل می کند. بیلی زین در نقش منفی خوب ظاهر می شود.بازیگران جانبی نیز از عهده ی ایفای نقش خود به خوبی بر می ایند.


   در حالی که تایتانیک بی شک رمانتیک ترین فیلمی است که جیمز کامرون ساخته است طرفدارانی که با دیدن فیلم هایی نظیر پرتگاه و یا بیگانه دوست دار کامرون شده اند نیز نا امید نخواهند شد. تایتانیک تمام هیجان و لذتی که سینمارو ها انتظار دارند را با خود به همراه دارد.معجونی از سبک و سیاق خاص کارگردانی با هیبتی باورنکردنی. تایتانیک بهترین فیلمی است که جیمز کامرون تا کنون ساخته است.زمان نزدکی به 3 ساعته ی فیلم به سرعت می گذرد. اگرچه ی این قصه کمی با تخیل نیز مخلوط شده و تماماً نیز واقعی نیست اما این مسئله هیچ چیزی از شایستگی این فیلم برای کسب جوایز مختلف از جمله جوایز آکادمی اسکار کم نمی کند.

   منبع :نقد فارسی

عناوین مشابه

The Hunger Games (2012)
7.2
داستان «عطش مبارزه » در آینده رخ می دهد. در این زمان حکومتی ستمگر به نام کاپیتول، همه ساله از میان ۱۲ منطقه ای که بر آنها حکمرانی می کند، از هر منطقه پسر و دختری را بر می گزیند تا در یک رقابت خشن با رقبای شان از منطقه های دیگر مبارزه کنند، در حالی که کل مراحل مبارزه از تلوزیون برای مردم پخش شده و در نهایت کسی برنده می شود که تنها فرد زنده مانده در این رقابت باشد. «کتنیس اوردین» داوطلب میشود تا به جای خواهر کوچکترش که از منطقه آن‌ها برگزیده شده، به مبارزه برود...
لیست جوایز
 • برنده بهترين جلوه تصويري از Oscar
 • برنده بهترين موسيقي، آهنگ اريجينال از Oscar
 • برنده بهترين موسيقي متن، موسيقي داستاني اريجينال از Oscar
 • برنده بهترين فيلم سال از Oscar
 • برنده بهترين کارگردان از Oscar
 • برنده بهترين فيلمبرداري از Oscar
 • برنده بهترين کارگردان هنري، - طراحي صحنه از Oscar
 • برنده بهترين طراحي لباس از Oscar
 • برنده بهتري صداگذاري از Oscar
 • برنده بهترين تدوين از Oscar
 • برنده بهترين جلوه صوتي، تدوين جلوه هاي صوتي از Oscar
 • برنده بهترين فيلم - داستاني از Golden Globe
 • برنده بهترين کارگردان فيلم سينمايي از Golden Globe
 • برنده بهترين آهنگ اريجينال فيلم سينمايي از Golden Globe
 • برنده بهترين موسيقي متن فيلم سينمايي از Golden Globe
 • نامزد بهترين بازيگر نقش اصلي زن از Oscar
 • نامزد بهترين بازيگر نقش مکمل زن از Oscar
 • نامزد بهترين چهره آرايي از Oscar
 • نامزد بهترين بازيگر مرد در فيلم درام از Golden Globe
 • نامزد بهترين بازيگر زن فيلم داستاني از Golden Globe
 • نامزد بهترين بازيگر مکمل زن در فيلم سينمايي از Golden Globe
 • نامزد بهترين فيلمنامه فيلم سينمايي از Golden Globe
 • نامزد بهترين فيلم از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين فيلمبرداري از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين طراح توليد از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين طراحي لباس از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين تدوين از BAFTA Film Award
 • نامزد بهتري صداگذاري از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين جلوه هاي ويژه از BAFTA Film Award
 • نامزد بهترين چهره آرايي و آرايش مو از BAFTA Film Award